Turnaushistoria.png

Borealis Cup on järjestetty vuodesta 1995 alkaen.

BC_2017_mhvoittaja_Keijo.jpg

Miesten harrastesarjan voittaja 2017 Keijo

Turnaustulokset

2017

C1-pojat

1. TeFu
2. PSS C1
3. Kotkan Reipas C1   
4. SCH 03

E-tytöt

1. Light Iron Diamond Hearts   
2. PSS Stars
3. VSS 07
4. Rubiinit

F-pojat

1. PSS leijonat
2. Light Iron G-junnut 
3. MäNMKY09
4. PSS Pantterit

2016

Miehet harrastesarja
  1. Remppa93
  2. Nuoret aikuiset
D1-pojat
 1. PSS D1
 2. PSS Musta
 3. KoRe D1
D2-pojat
 1. Erä Sininen

 2. PSS Keltainen
 3. PHSB
E2-pojat
 1. Rangers Haukat
 2. Hunters
 3. PSS Musta
F1-pojat
 1. Light Iron
 2. PSS Pantterit
 3. PSS Ilves
F2-pojat
 1. PSS Keltainen
 2. PSS Musta
 3. ToBK

2015

Miehet harrastesarja
 1. SC Käki
 2. AAK
Naiset kilpasarja
 1. Kumiankat
 2. HaLi
D2-pojat
 1. GrIFK Green
 2. Loviisan Tor
 3. PSS D2
E2-pojat
 1. SB Heinola
 2. KoRe 04
 3. SBS Devils
F2-pojat
 1. Light Iron
 2. PSS Musta
 3. GrIFK
F-tytöt
 1. ÅIF F-tytöt Blå
 2. Light Iron Diamond Storm
 3. PSS F-tytöt

2014

Miehet kilpasarja
 1. VKTP
 2. Nosto
Miehet harrastesarja
 1. Puikottajat
 2. Katiska
Naiset kilpasarja
 1. Gränit
 2. Viidakon säbätähtöset
Naset harrastesarja
 1. ToBK
 2. Sangena
C-pojat
 1. PSS
 2. Loviisan Tor
 3. Blackbirds Punainen
E-pojat
 1. PSS E1 Black
 2. IF Stjärnan Mustat
 3.PSS 03 Mustat
F-pojat
 1. ToBK
 2. KosKa Stars
 3. ÅIF
G-pojat
 1. ÅIF P06
 2. PSS Musta
 3. PSS Kerho
E-tytöt
 1. PSS Musta
 2. ÅIF E Valkoinen
 3. Light Iron
F-tytöt
 1. PSS Musta
 2. Light Iron 04-05
 3. PSS Velmut

2013

Miehet kilpasarja
 1. KJR
 2. VKTP
Miehet harrastesarja
 1. FBC Remix
 2. Keijo
Naiset kilpasarja
 1. Tsirbulat
 2. Qmat Kikat
C-pojat
 1. PSS C2 98 Pojat
 2. Loviisan Tor
 3. MäNMKY
E-pojat
 1. PSS Gepardit
 2. SSV Eagles
 3. IF Stjärnan
F-pojat
 1. SB Espoo Angry Birds
 2. SSV Voima
 3. Tiikerit Tykit Punaiset
G-pojat
 1. Light Iron Hurriganes
 2. PSS G05 Keltainen
 3. BBU Lumileopardit
C-tytöt
 1. LoSB C-tytöt
 2. PSS C-Akatemia
 3. LoSB II
F-tytöt
 1. Light Iron Lila
 2. PSS -03
 3. PSS -04
G-tytöt
 1. Light Iron Diamond Storm
 2. PSS 
 3. ÅIF G-tytöt

2012

Miehet kilpasarja
 1. Jankon betoni
2. Turakaisen Ovechkinit
Miehet harrastesarja
 1. Savinappi
 2. Maagigot
Naiset kilpasarja
 1. Qmat kikat
 2. MV
E-pojat
 1. Light Iron
 2. PSS E-00
 3. FBC Dux Gladiators
F-pojat
 1. Tikkurila Tiierit Eagles
 2. IF Stjärnan
 3. M-Team 02
G-pojat
 1. PSS Keltanen
 2. Blackbirds Valkoinen
 3. SSV 04
D-tytöt
 1. PSS Mustat
 2. Light Iron
 3. M-Team