PSS juniorijoukkueet SM-karsintoihin viiden joukkueen voimin

19.08.2019

A-C-junioreiden SM-sarjojen karsintoja pelataan 24.-25.8. ja 31.8.-1.9.2019

PSS-ERVI-42.jpg

B-poikien SM-sarjan valtakunnallinen esikarsinta 24.-25.8.2019

Lohko G: ÅIF/PSS, GrIFK NG, Voima, Leisku
Pelipaikka: Rahola lk, Tampere

Lohkojako
Otteluohjelma
B-poikien SM-esikarsinnan sarjajärjestelmä

B-tyttöjen SM-sarjan valtakunnallinen karsinta 24.-25.8.2019

Lohko E:
PSS, Josba, FBC Loisto, TPS
Pelipaikka: Kuopiohalli

Lohkojako
Otteluohjelma
B-tyttöjen SM-karsinnan sarjajärjestelmä

C1-poikien SM-sarjan valtakunnallisen karsinnan 1. vaihe 24.-25.8.2019

Lohko B: PSS, Happee, O2JKL/MuurY, Loviisan Tor
Pelipaikka: Palokan koulukeskus, Jyväskylä

Lohkojako
Otteluohjelma
C1-poikien SM-karsinnan sarjajärjestelmä

C2-poikien SM-sarjan valtakunnallisen karsinnan 1. vaihe 24.-25.8.2019

Lohko A: PSS, Oilers NG, Tiikerit, NST, SB Naantali
Pelipaikka:
Aurora, Porvoo

Lohkojako
Otteluohjelma
C2-poikien SM-karsinnan sarjajärjestelmä

C-tyttöjen SM-sarjan valtakunnallinen karsinta 31.8.-1.9.2019

Lohko D: PSS, Pelicans SB, O2-Jyväskylä, FB Factor, KaPa-65
Pelipaikka: Pohitullin koulu, Uusikaupunki

Lohkojako
Otteluohjelma
C-tyttöjen SM-karsinnan sarjajärjestelmä

A-tyttöjen SM-sarjan valtakunnallinen karsinta 31.8.-1.9.2019

Porvoon Salibandyseura on jo varmistanut paikan A-tyttöjen SM-sarjaan kaudelle 2019-2020.

Lue lisää: PSS A-tyttöjen seuraranking -listan kärjessä kaudelle 2019-2020

Julkaisu: SH

13.11.2019Palveluesittely: MAAJOUKKUETIE FBA -toiminnalla tuetaan nuorten pelaajien kokonaisvaltaista kehitystä
12.11.2019Palveluesittely: Itä-Uudenmaan Urheiluakatemia syyskausi täydessä vauhdissa
12.11.2019Itä-Uudenmaan urheiluakatemian info 2004-syntyneille
11.11.2019Tulevat ottelut Auroralla, VKO 46
11.11.2019Naisten edustusjoukkue eteni Naisten Suomen Cupin välieriin
10.11.2019Naisten edustusjoukkue nappasi makean kotivoiton SB-Pro:sta
05.11.2019Lampinen ja Sundström mukaan naisten MM-kisoihin
04.11.2019Tulevat ottelut Auroralla, VKO 45
04.11.2019N1: Elina Hautojärvi ratkaisi voiton jatkoajalla
29.10.2019Tulevat ottelut Auroralla, VKO 44

Siirry arkistoon »