Seuran palkitut

Porvoon Salibandyseura ry palkitsee kauden päättäjäisissä ansioituneita pelaajia ja toimijoita. Palkintojen saajat ovat olleet esimerkillisiä urheilijoita joukkueissaan ja ovat auttaneet henkilökohtaisella panoksellaan joukkueensa menestymistä.

Kauden tyttöjuniori
2005-06 Riikka Karjula
2006-07 Henrietta French
2007-08 Milla Mettiäinen
2008-09 Senni Hietanen
2009-10 Jonna Karonen
2010-11 Henna Uljua
2011-12 Ella Holmberg
2012-13 Alisa Levälampi
2013-14 Kristiina Järvinen
2014-15 Annina Levälampi
2015-16 Annina Levälampi
2016-17 Jasmiina Järvinen

Kauden poikajuniori
2005-06 Tuomas Hyökki
2006-07 Jyri Perokorpi
2007-08 Toni Eriksson
2008-09 Kevin Nylund
2009-10 Miro Kortelainen
2010-11 Miro Anttila
2011-12 Valtteri Saari
2012-13 Sakari Halttunen
2013-14 Oliver Järvinen
2014-15 Niklas Forsblom
2015-16 Niklas Forsblom
2016-17 Alex Isomäki

Kauden naispelaaja
2005-06 Laura Karjula
2006-07 Simone Rysèr
2007-08 Laura Järvinen
2008-09 Jonna Mäkelä
2009-10 Hanna-Kaisa Savolainen
2010-11 Katri Sainio
2011-12 Krista Nieminen
2012-13 Henna Uljua
2013-14 Henna Uljua
2014-15 Fanny Holmberg
2015-16 Janika Martinsalo
2016-17 Krista Nieminen

Kauden miespelaaja
2005-06 Kari Rainio
2006-07 Seppo Jäppilä
2007-08 Robert Sainio
2008-09 Nicholas Heiniö
2009-10 Valtteri Etholen
2010-11 Tuomas Hyökki
2011-12 Olli Saranto
2012-13 Rasmus Horn
2013-14 Artis Raitums
2014-15 Timi Lindroos
2015-16 Olli Saranto
2016-17 Miro Anttila

Kauden valmentaja
2005-06 Jussi Saramo
2006-07 Kati Eteläpää
2007-08 Kati Eteläpää
2008-09 Valmennustiimi: Marko Tamminen, Tero Koskenlaita ja Juhani Lehtonen
2009-10 Seppo Jäppilä
2010-11 Seppo Jäppilä ja Robert Sainio
2011-12 Seppo Jäppilä
2012-13 Mika Strömberg
2013-14 Christian Bremer
2014-15 Valmennustiimi: Jussi Heikkinen, Christer Karlsson ja Sanna-Mari Luuri
2015-16 Jukka Kouvalainen
2016-17 Johan Tuominen ja Jukka Kouvalainen

Kauden PSS:laisen kiertopalkinto
2005-06 Keijo Sainio
2006-07 Tarja Eriksson
2007-08 Tuija Lassila
2008-09 Mika Haakana
2009-10 Sisko Toivonen
2010-11 Iris Sainio
2011-12 Janne Levälampi
2012-13 Mikael Karmanheimo
2013-14 Matti Toivonen
2014-15 Katja Ulmanen
2015-16 Tuija ja Janne Levälampi
2016-17 Kim Kronberg


Etelä-Suomen aluemestarit
2006-07 E-Pelitytöt
2006-07 D-pojat 93 Mustat
2007-08 E-pojat 97 Sudet
2007-08 E-tytöt Stars
2007-08 D-Pelitytöt
2007-08 D-pojat 95 Pantterit
2008-09 D-tytöt Stars
2009-10 D-tytöt Stars
2010-11 E-tytöt
2011-12 E-tytöt
2011-12 E-pojat 01
2013-14 D-tytöt
2014-15 D-tytöt
2014-15 E-tytöt
2016-17 D-tytöt

Suomen Cup mestaruus
2007-08 Naisten edustusjoukkue
2008-09 Naisten edustusjoukkue

SM-mitalit
2005-06 A-tytöt kulta
2006-07 A-tytöt hopea
2006-07 Naisten edustusjoukkue pronssi
2007-08 Naisten edustusjoukkue hopea
2008-09 C-tytöt pronssi
2009-10 C-Pelitytöt hopea
2009-10 C-pojat 95 Pantterit hopea
2010-11 C-Pelitytöt hopea
2010-11 C-pojat 95 kulta
2011-12 Tyttöjen nuorten SM-sarja hopea
2011-12 C2-pojat 97 hopea
2011-12 C-tytöt pronssi
2012-13 C-tytöt pronssi
2012-13 B-pojat kulta
2012-13 B-tytöt kulta
2013-14 B-tytöt kulta
2014-15 B-tytöt pronssi
2015-16 C-tytöt pronssi
2015-16 B-tytöt hopea
2016-17 A-tytöt hopea
2016-17 Naisten edustusjoukkueen pronssi